Bonis Bona életműdíjjal tüntették ki dr. Fábry Györgyöt

A „Bonis Bona - A nemzet tehetségeiért” díjrendszer életműdíjában részesült dr. Fábry György okleveles gépészmérnök, a kémiatudomány kandidátusa, a Szent István Egyetem jogelődjeinek professzora. A tehetséggondozásban kiemelkedő munkát végző személyek és szervezetek munkáját elismerő díjakat hétfőn adták át Budapesten.

Dr. Fábry György a 85. születésnapja alkalmából a Gép című folyóiratban, 2012-ben megjelent interjúban elmondta, hogy 1960-tól kezdve megszervezte az ország felsőfokú technikumi hálózatát. A budapesti Felsőfokú Élelmiszeripari Technikum igazgatója volt 1962-1971-ig. A Kertészeti és Szőlészeti Egyetemen javaslatára állították fel az Élelmiszeripari Kart, ahol 1971. április 1-jével egyetemi tanár lett. 1973-ban a Gödöllői Agrártudományi Egyetem Mezőgazdasági Gépészmérnöki Karán ugyancsak egyetemi tanári kinevezést kapott és az országban elsőként vezette be az élelmiszergépész oktatást. 1977-1987 között főállású egyetemi tanár volt a Miskolci Nehézipari Egyetem Vegyipari Gépek Tanszékén, majd nyugdíjasként ipari tanácsadó munkát végzett. 1991-ben a köztársasági elnök reaktiválta és a Kertészeti Egyetem Élelmiszeripari Műveletek és Gépek Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára lett.

A díjátadó ünnepségen Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára elmondta, hogy a Nemzeti Tehetség Programban évente több mint hárommilliárd forintból 350 ezer tehetséges fiatalt támogatnak. Jövőre erre a célra 3,6 milliárd forintot fordítanak, az adójuk egy százalékát a programnak felajánló magyarok száma közelít a 300 ezerhez.